Učebnicu pre nemecký jazyk dostávajú študenti počas štúdia zadarmo. Vyučujeme z učebnica s integrovaným pracovným zošitom Direkt interaktiv,  je to  nová aktualizovaná podoba obľúbenej učebnice ne mčiny Direkt neu pre stredné školy, ktorá cielene pripravuje na súčasnú podobu maturitnej skúšky.

a CD Direkt 1 a Direkt 2 od vydavateľstva Klett. Tieto učebnice sú určené pre výučbu nemčiny študentov od 15 rokov vyššie, od začiatočníkov po úroveň B1. Zohľadňuje kritéria Spoločného európskeho referenčného rámca pre jazyky a katalógov požiadaviek k maturitnej skúške z nemeckého jazyka. Zameriava na rozvíjanie všetkých kompetencií dôležitých pre úspešnú komunikáciu v cudzom jazyku a zloženie novej maturity.

Obrázky prevzaté z https://vydavatelstvoklett.sk/index.php?language=german&csop=196&termek=1, 05.04.2015.

V školskom roku 2021/22 vyučujeme aj z učebnice Direkt interaktiv 1.

CIEĽOVÉ POŽIADAVKY NA VEDOMOSTI A ZRUČNOSTI MATURANTOV Z NEMECKÉHO JAZYKA ÚROVEŇ B1: cp_nemecky_jazyk_b1_2013_2014.pdf (381734)
Zaujímavé linky:

Nemčina je po angličtine pre študentov veľmi dôležitý jazyk.

Celkový počet hlasov: 877